Życie z uzależnionym od alkoholu

Osoba, która pije nawet w 10% nie zdaje sobie sprawy z tego jak wygląda życie ludzi obok niej. Wydaje się takiej osobie, że wszystko jest w porządku. To, że się napije to niby komu ma przeszkadzać? Jeśli jeszcze pije za swoje pieniądze, bo jej uzależnienie nie sięgnęło tak daleko, że w ogóle z łózka nie wychodzi to problemu nie widzi. Każda próba rozmowy spełznie na niczym i narozycie z uzalezdzi się jeszcze większy konflikt.

Jak rozmawiać z alkoholikiem?

Wiele osób, które mają problem z pijącymi małżonkami czy rodzicami zastanawia się co z tym zrobić i jak z taką osobą rozmawiać. Tutaj nie ma jednej recepty jak to zrobić. Każdy człowiek jest inny. Jednemu wystarczy jedna poważna rozmowa żeby się otrząsnął, a inny musi dosięgnąć samego dna żeby poczuć, że już pora z tym skończyć. Jedną z rad jest spokojna rozmowa, ale nie zawsze daje się taką prowadzić. Najczęściej wygląda to tak, że my mówimy swoje, a alkoholik wie swoje. W pewnym momencie mogą nam puścić nerwy i na pewno niż już tym sposobem się nie uzyska. Groźby są jeszcze gorsze i prowadzą do większego konfliktu. Wydawać by się mogło, że alkoholik pije i wie, że coś z nim jest nie tak jak trzeba, ale jego mózg pracuje inaczej. To nie on jest dla nas problemem tylko tak naprawdę my dla niego. Wsiadamy na niego i żądamy nie wiadomo czego.

Leczenie alkoholizmu

Alkohol jak każde uzależnienie siedzi w naszej głowie. Jeśli tam wszystkiego sobie taka osoba nie poukłada to niestety, ale żadna terapia nic nie daje. Kto nie chce wyjść z nałogu ten nie wyjdzie. Słynny już esperal, który jest zaszywany pacjentowi, który decyduje się na odwyk nic nie daje. Bywały takie przypadki, że pacjenci sobie wydłubywali widelcem spod skóry esperal. Wydaje się to być straszne, ale to pokazuje skale alkoholizmu. Krążą legendy o tym, że można „przepić” esperal i się nie umrze. Takie opowiadania są bardzo smutne, ale co zrobić właśnie takie problemy mają alkoholicy. Cały świat się boryka z takimi problemami i skutecznie je leczy dzięki np. leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/detoks-alkoholowy/.  Ludzie są tylko ludźmi i mają swoje słabości.