Turystyka i rekreacja w Zakopanem

Zakopane nosi miano lidera turystyki w naszym kraju. To właśnie tutaj przybywa każdego roku największa ilość gości z całego kraju oraz zza granicy. Położone na Podhalu, usytuowane na wysokości ponad 830 metrów nad poziomem morza miasto, liczy niemal 28 tysięcy mieszkańców.

Miasto w całości jest podporządkowane turystyce, to właśnie ona stanowi główne źródło utrzymania mieszkańców oraz firm działających w tej miejscowości. Liczne atrakcje znajdujące się w samym mieście oraz w jego okolicach, oraz doskonała organizacja związana z przyjęciem tak dużej grupy turystów sprawia, że kurort ten jest niezwykle chętnie odwiedzany przez naszych rodaków. W przeciwieństwie do wielu innych miejscowości, w których turystyka ma charakter sezonowy, Zakopane zapewnia spełnienie oczekiwań związanych z wypoczynkiem przez cały rok.
Jak wynika z najnowszych danych, miasto jest odwiedzane przez niemal dwa miliony turystów każdego roku. Co budzi podziw nie tylko w odniesieniu do rodzimych ośrodków wypoczynkowych, ale też sprawia, że zajmuje ono miejsce wśród najpopularniejszych ośrodków turystycznych europy.

To, co przyciąga tutaj tak licznych turystów to przede wszystkim Tatry, cudowne krajobrazy oraz liczne szlaki górskie, pozwalające na zwiedzanie tych gór w sposób zapewniający wiele pozytywnych wrażeń. Nie bez znaczenia jest również infrastruktura sportowa oraz dogodne rozwiązania takie jak ścieżki rowerowe.
Zadowoleni z pobytu tutaj będą również miłośnicy historii. W Zakopanem znajdziemy wiele zabytków, muzea oraz unikalne w skali europejskiej, a nawet światowej obiekty architektoniczne.

a

Rozbudowana i doskonałej jakości baza noclegowa zapewnia zróżnicowaną ofertę pod względem komfortu oraz cen. To pozwala na skorzystania z atrakcji każdemu, bez względu na stan majątkowy. Nie można oczywiście pominąć tutaj specyficznego folkloru i możliwości wzięcia udziału w takich wydarzeniach jak ognisko w tradycyjnym stylu. Specyficzna tradycyjna kuchnia raz muzyka, sprawiają, że odwiedzający to miasto, poczują się niczym goście z innego świata.