Ścieżki pamięci

Często zapominamy dzisiaj, że istnieją jeszcze takie miejsca, które wyróżniają się na tle innych wycieczkowych miejsc. Chodzi o tak zwane ścieżki pamięci, które pozwalają nam pamiętać o trudnych czasach i poświęceniu wielu ludzi, którzy zginęli oddając życie za ojczyznę.

Takie miejsca to między innymi obozy koncentracyjne, gdzie masowo zabijano ludzi nie tylko żydów, ale i Polaków. Odwiedzając takie miejsca czujemy smutek i żal, gdy pomyślimy sobie co działo się na tych terenach jakieś 50/60 lat temu to z pewnością będzie to dla nas wędrówka ważnym szlakiem. Dzisiaj coraz częściej turyści wybierają miejsca, które są dowodem na to, że historia jest brutalna i niesprawiedliwa. Co roku urlopowicze składają w tego typu miejscach kwiaty oraz inne symbole świadczące o naszej pamięci. Nie możemy zapominać o przeszłości.

Gdy uda nam się odwiedzić takie miejsce to z pewnością poczujemy się zupełnie, inaczej. Jeśli osiągniemy taki poziom to z pewnością będzie to sposób aby aktywnie budować naszą własną tożsamość to kim jesteśmy. Tego typu wycieczka nie będzie zwykłym odwiedzeniem miejsca jest to po prostu symboliczne znaczenie, które określa to kim naprawdę jesteśmy i dlatego tak bardzo utożsamiamy się z takimi wycieczkami.