Porady

Podróże zapewniają nam wiele przyjemności oraz radości. To powoduje, że nasza czujność zostaje wygaszona, a przez to stajemy się znacznie bardziej narażeni na zagrożenia, jakie na nas czyhają. Każda osoba, która wybiera się w podróż, zawsze powinna pamiętać o pewnych zasadach, które pozwalają nam uniknąć większości zagrożeń. Kilka stosunkowo prostych zaleceń wprowadzonych do naszego życia i postępowania sprawia, że nasze bezpieczeństwo będzie dużo lepiej chronione.

Ubezpieczenia

Pierwszym i najważniejszym błędem, jaki popełnia niestety większość naszych rodaków w czasie wyjazdów zagranicznych, to brak odpowiedniego ubezpieczenia. Musimy pamiętać, że w większości państw skorzystanie z pomocy medycznej wiąże się z mniejszymi lub większymi wydatkami. Jeśli porównamy poziom dochodów w poszczególnych krajach, okaże się, że nawet drobne opłaty obowiązujące w tamtejszym systemie służby zdrowia, mogą dla nas stanowić znaczny wydatek. Wykupienie ubezpieczenia, którego koszt nie przekracza kilku złotych dziennie, pokryje nam nie tylko te koszta, ale też zabezpieczy w przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych oraz pokryje koszty ewentualnego transportu medycznego do kraju.

Ostrożność

Będąc w obcym kraju, łatwo ulec fascynacji tamtejszą kulturą i zwyczajami. To niestety sprawia, że często wykazujemy łatwowierność. Nie bez powodu to właśnie turyści najczęściej padają ofiarami oszustów i złodziei. Fascynacja tym, co nowe i na pewno piękne, nie zwalnia nas z myślenie i zachowania czujności w kontaktach z obcymi.

Wiąże się z tym również inne rzecz. Gdyby doszło do sytuacji, że zostaniemy oszukani, okradzeni lub przydarzy się nam jakakolwiek inna sytuacja powodująca, że znajdziemy się w tarapatach, najlepszym rozwiązaniem będzie szybki kontakt z Polskim konsulatem lub ambasadą. Wyjeżdżając za granicę, zawsze powinniśmy posiadać dane kontaktowe do rodzimych placówek dyplomatycznych. Ta prosta zasada może w sposób zdecydowany ograniczyć problemy, z jakimi się możemy spotkać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*