Pieniny

Każdy, kogo zachwycają góry, powinien swoją uwagę w czasie planowania wypoczynku skierować w kierunku Pienin. Rejon północnej Słowacji oraz południowej polski to jedne z najpiękniejszych miejsc wypoczynku dla miłośników gór.

Tuż po Tarach, Pieniny zajmują drugie miejsce pośród regionów najchętniej odwiedzanych przez naszych rodaków. Ten fakt nie może nikogo dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę urok tych miejsc. Doskonałe widoki oraz klimat sprzyjający naszemu zdrowiu, to czynniki w dużej mierze wpływające na taki wybór.

2Baza turystyczna na wysokim poziomie w połączeniu z doskonałymi warunkami naturalnymi sprawia, że ten region zapewnia nam doskonałe warunki do wypoczynku. Wypoczynek tam można zaplanować na wiele sposobów uwzględniających nasze indywidualne preferencje. Do dyspozycji mamy niezliczone szlaki turystyczne, atrakcje takie jak spływ Dunajcem oraz piesze wędrówki do i po miejscach unikalnych nie tylko w skali naszego kraju, ale i świata. Trudno tutaj wymienić wszystkie miejsca, które warto zobaczyć, nie sposób również wymienić tych najważniejszych, gdyż każde ma swój unikalny charakter i dla każdego z nas inne będą priorytety. Jednak jedno jest wspólne o niezaprzeczalne, każde z tych miejsc jest warte zobaczenia. Mieszkając tak blisko tego wspaniałego regionu, grzechem byłoby jego pominięcie.

Jeśli należą Państwo do osób, które jeszcze nie miały okazji zwiedzenia tego zakątku świata, koniecznie powinniście zaplanować wypoczynek w tym rejonie.