Opony do samochodów – podróży

Kupując opony do samochodów terenowych zwracamy uwagę na inne wartości niż w przypadku samochodów osobowych. Zwłaszcza, jeśli samochód ma poruszać się nie pod drodze, a po terenie. Mowa tutaj o prawdziwych samochodach terenowych typu Land Rover czy Toyota Hilux, a nie luksusowych terenówkach typu SUV. Do tych drugich rzadko, kiedy wybiera się prawdzie terenowe opony, bo te samochody mają kiepskie właściwości terenowe i tak naprawdę niewiele to pomoże.

Wybór opon

Do terenowego samochodu można wybierać tak duże opony, jakie się tylko zmieszczą w nadkola. Bywa tak, że koła są prawie jeszcze raz tak duże, jakie zaleca producent. W tym przypadku nikt nie będzie się przejmował czy prędkościomierz dobrze pokazuje tylko jak daleko taki samochód jest wstanie wjechać.

1

Można wymienić opony o różnym przeznaczeniu. Jeśli jest błoto to wybiera się idealny do tego bieżnik. To samo dotyczy śniegu czy piachu. Nie ma opony terenowej, która byłaby idealna na wszystkie te warunki. Fachowcy od jazdy w terenie zdają sobie z tego sprawę i są na każdą możliwą okazję przygotowani.

Producenci opon terenowych

Jeśli interesują nas opony terenowe to można poszukać czegoś produkcji naszych wschodnich sąsiadów, czyli Rosjan. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek opon terenowych jest firma Kama. Rosjanie bardzo dobrze znają się na oponach, bo u nich bezdroży nie brakuje, dlatego warto zainteresować się ich oponami. Są one bardzo trwałe i co ciekawe nie są wcale drogie. Połączenie jakości i ceny w tym przypadku jest idealne. Takie opony będą nam służyły przez długie lata, a samochód będzie się sprawował w terenie idealnie. Dla samochód terenowych, ale takich, które poruszają się po zwykłych drogach ewentualnie raz na jakiś czas jadą do lasu można polecić amerykańskie opony firmy Cooper. Wybór odpowiedniej opony będzie kluczowym elementem i dlatego trzeba na to poświęcić o wiele więcej czasu żeby wybrać coś, co będzie nam odpowiadało pod każdym możliwym względem.

Art. z: http://promo-opony.pl