Ogrodzenie w domu – czas na wypoczynek

Jeśli zastanawiamy się nad ogrodzeniem w naszym domu to trzeba będzie rozważyć kilka opcji, które są ogólnie stosowane. W ciągu ostatnich lat zmieniał się wiele razy moda na ogrodzenie, dlatego jeśli chcemy być modni to trzeba być z tym na bieżąco.

Siatka ogrodzeniowa

Ma wiele zalet, ale również i wad. Na pewno jej zaletą jest łatwość montażu, wystarczą słupki ogrodzeniowe, siatka i drut do naciągania, a nasza działka będzie ogrodzona. Niestety pod względem estetycznym nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Można wybierać tradycyjną ocynkowaną siatkę, ale również dostępne są siatki PCV. Dla osób, które chcą mało wydać na siatkę można polecić siatkę leśną. Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie dla naszego domu.

1a

Metalowe ogrodzenie

To dzisiaj najczęściej spotykane ogrodzenie. Metalowe kute elementy połączone są z podmurówką. Wykonuje się ją bardzo często z klinkierowej cegły gdzie w połączeniu z czarnymi elementami metalowymi wychodzi całkiem ciekawa kompozycja. Nie jest to drogie ogrodzenie, ale na pewno jest bardzo trwałe, dlatego warto się poważnie zastanowić nad tym czy by się na nie zdecydować.

Panele ogrodzeniowe

Obecnie modne są panele ogrodzeniowe. Można je w łatwy sposób zamontować. Nie wymagają naciągania, ale potrzebujemy do niech specjalnych słupków. O ile same panele można kupić w naprawdę przyzwoitej cenie o tyle pozostałe elementy takie jak słupki mogą być bardzo drogie w ogólnym rozliczeniu. Z drugiej strony, jeśli ogrodzenie ma być solidne i trwałe to nie jest istotne ile będzie nasz kosztowało.

Info na: www.ogrodzenia.pl – sklep