Nasza Ojczyzna

Gdy świat stanął przed nami otworem, a granice straciły swoje znaczenie, ruszyliśmy na podbój obcych państw, podziwiając walory turystyczne. Zapewne nie ma w tym nic złego, bo poznawanie innych kultur oraz ich skarbów jest korzystne dla każdego człowieka. Jednak czasami tak bardzo się rozpędzamy, jakbyśmy zapomnieli zupełnie o własnych skarbach, które mogą i stają się atrakcjami turystycznymi nie tylko w skali europy, ale i świata.

Wystarczy wymienić tutaj Kraków, który każdego roku gości ogromną liczbę gości z niemal wszystkich zakątków globu. Ostatnimi czasy stał się niezwykle popularny w środ mieszkańców Azji. Cenią oni sobie jego unikalne zabytki oraz historię miasta, która w czasach świetności naszego kraju była nierozerwalnie związana z historią całej europy.

Przepiękne mazury, jeden z najpiękniejszych regionów, który zdołał się oprzeć zdewastowaniu przez działalność ludzką.

3333

Biebrzański park narodowy, w świecie zwany europejską alaską, ze względu na zachowanie się tam naturalnego środowiska, co jest ewenementem w skali europy, a na świecie można znaleźć tylko kilka takich miejsc.

To tylko kilka przykładów, z których powinniśmy być dumni. Kilka miejsc spośród tych, które odwiedzić powinien każdy z nas, aby poznać własne skarby, zanim wyruszymy w świat podziwiać pozostałe. Dopiero poznanie własnego stanu posiadania pozwoli nam na porównanie z tym, co zobaczymy w odległych państwach i umożliwi nam docenienie tego jak wielką wartością jest możliwość podróżowania po terenie naszego kraju jak i poza jego granicami.